Prezes Pelionu: czas na stabilizację akcjonariatu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   10-05-2017, 11:26

Prezes Pelionu: czas na stabilizację akcjonariatu "Wierzę, że wezwanie zakończy się sukcesem" powiedział prezes Pelionu

Ogłosiliśmy wezwanie, nie spodziewając się, że „apteka dla aptekarza" będzie aż tak radykalna. Kilkanaście dni później zostały przegłosowane nowe przepisy w najbardziej niekorzystnej dla nas wersji – stwierdził Jacek Szwajcowski, prezes Pelionu.

- Zostaliśmy złapani w pułapkę, bo w nieprzewidywalny i niekorzystny dla nas sposób zmieniło się otoczenie – ocenił prezes Szwajcowski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Dodał: - Nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do nowej ustawy, gdyż od lat jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie niezrozumiałych zapisów w prawie farmaceutycznym.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że  prezydent nie podpisze ustawy "apteka dla aptekarza", głównie z tego powodu, aby uchronić pacjentów.

Przyznał zarazem, że przyjęcie zaproponowanych przez KIPF (spółkę należącą do Jacka Szwajcowskiego i do wiceprezesa Pelionu - Zbigniewa Molendy) założeń cenowych dotyczących wezwania na akcje Pelionu, to bardzo ważna decyzja dla całego zarządu firmy:

- Pelion jest mocno zadłużony i właściwie samo wezwanie było potężnym zaskoczeniem dla rynku finansowego, gdyż znalezienie finansowania na nabycie akcji w wezwaniu przy tak dużym zadłużeniu było nie lada wyzwaniem dla nas jako założycieli – powiedział prezes Szwajcowski.

Zaznaczył, że zaraz po ogłoszeniu drastycznie zmieniło się otoczenie prawne, w którym działa Pelion: - Teraz NWZ Pelion udzieliło zgody na finansowanie nabycia akcji, które zostanie przeznaczone na podwyżkę ceny w wezwaniu.

W jego ocenie, Pelion powinien być spółką prywatną, tak jak wszyscy polscy producenci leków czy apteki: - Konkurencja między nami będzie bardziej fair. Stąd nasza decyzja o podwyższeniu ceny w wezwaniu.

Zapisy w wezwaniu na akcje Pelion rozpoczęły się 31 marca i potrwają do 12 maja br. 

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH