Prezes Pelionu: czas na stabilizację akcjonariatu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   10-05-2017, 11:26

Prezes Pelionu: czas na stabilizację akcjonariatu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ogłosiliśmy wezwanie, nie spodziewając się, że „apteka dla aptekarza" będzie aż tak radykalna. Kilkanaście dni później zostały przegłosowane nowe przepisy w najbardziej niekorzystnej dla nas wersji – stwierdził Jacek Szwajcowski, prezes Pelionu.

- Zostaliśmy złapani w pułapkę, bo w nieprzewidywalny i niekorzystny dla nas sposób zmieniło się otoczenie – ocenił prezes Szwajcowski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Dodał: - Nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do nowej ustawy, gdyż od lat jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie niezrozumiałych zapisów w prawie farmaceutycznym.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że  prezydent nie podpisze ustawy "apteka dla aptekarza", głównie z tego powodu, aby uchronić pacjentów.

Przyznał zarazem, że przyjęcie zaproponowanych przez KIPF (spółkę należącą do Jacka Szwajcowskiego i do wiceprezesa Pelionu - Zbigniewa Molendy) założeń cenowych dotyczących wezwania na akcje Pelionu, to bardzo ważna decyzja dla całego zarządu firmy:

- Pelion jest mocno zadłużony i właściwie samo wezwanie było potężnym zaskoczeniem dla rynku finansowego, gdyż znalezienie finansowania na nabycie akcji w wezwaniu przy tak dużym zadłużeniu było nie lada wyzwaniem dla nas jako założycieli – powiedział prezes Szwajcowski.

Zaznaczył, że zaraz po ogłoszeniu drastycznie zmieniło się otoczenie prawne, w którym działa Pelion: - Teraz NWZ Pelion udzieliło zgody na finansowanie nabycia akcji, które zostanie przeznaczone na podwyżkę ceny w wezwaniu.

W jego ocenie, Pelion powinien być spółką prywatną, tak jak wszyscy polscy producenci leków czy apteki: - Konkurencja między nami będzie bardziej fair. Stąd nasza decyzja o podwyższeniu ceny w wezwaniu.

Zapisy w wezwaniu na akcje Pelion rozpoczęły się 31 marca i potrwają do 12 maja br. 

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH