Prezes SIA: powinniśmy strzec zapisów uchwalonej ustawy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/rynekaptek.pl   17-05-2017, 12:45

Prezes SIA: powinniśmy strzec zapisów uchwalonej ustawy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Niemożliwe stało się możliwe - Prezydent podpisał ustawę! - tym zdaniem dr Piotr Brukiewicz, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej wprowadza do komentarza na temat  podpisanej przez prezydenta ustawy "AdA".

- Postulowane przez samorząd zasady otwierania nowych aptek i detalicznej dystrybucji leków stają się faktem. Dzięki tej nowelizacji zawód farmaceuty ma ogromną szansę pozostać zawodem szanowanym i poważanym, a apteka może przestanie być traktowana wyłącznie jako sklep - pisze prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.

W jego ocenie, uchwalona nowelizacja ustawy zabezpiecza polski rynek dystrybucji detalicznej leków przed negatywnymi skutkami globalizacji i daje szansę pozostania na rynku aptekom indywidualnym, ale przede wszystkim jest dobrą nowiną dla polskich farmaceutów i pacjentów.

- Obrona postulowanych zapisów ustawy wymagała ogromnego wysiłku i zaangażowania wielu osób, dla których priorytetem była obrona niezależności zawodowej farmaceutów w służbie pacjentów jako zawodu zaufania publicznego - wskazuje.

Piotr Brukiewicz podkreśla, że uchwalona ustawa ma nadal wielu przeciwników i jest dla samorządu oraz środowiska aptekarskiego wielkim wyzwaniem, a jak uczy nas historia "nic i nikomu nie jest dane na zawsze":

- Z tych powodów powinniśmy strzec zapisów uchwalonej ustawy, ponieważ są one gwarancją prawidłowego funkcjonowania systemu służby zdrowia i bezpieczeństwa państwa w tym obszarze. Dlatego każdego dnia naszą postawą musimy udowadniać, że warto było nam zaufać - zaznacza.

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH