Prezydent podpisał specustawę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   26-09-2017, 11:03

Prezydent podpisał specustawę Ok. 63,8 mln zł zaplanowano na zakup sprzętu na potrzeby onkologii, pediatrii i chirurgii

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. specustawę, dzięki której do systemu opieki zdrowotnej trafi dodatkowe 281,8 mln zł, m.in. na zakup sprzętu i aparatury medycznej - poinformowała we wtorek (26 września) Kancelaria Prezydenta.

Planowane zakupy - jak podkreśla resort zdrowia - stawiają na nową jakość, czyli sprzęt do diagnostyki i małoinwazyjnego leczenia, taki jak: laparoskopy, torakoskopy, histeroskopy, gastroskopy, kolonoskopy, itd., a w przypadku dzieci także nowoczesny bezinwazyjny sprzęt diagnostyczny, jak np. nowoczesne rozbudowane ultrasonografy.

Środki umożliwią zakup m.in. wyposażenia dla powstających Centrów Leczenia Raka Piersi; wyposażenie lub doposażenie ośrodków laseroterapii u dzieci do leczenia wrodzonych anomalii naczyniowych, które są najczęstszą wadą wrodzoną. Proponuje się także zwiększenie środków finansowych na wyposażenie w sprzęt i aparaturę dla oddziałów neonatologii III poziomu referencyjnego.

Dodatkowe finanse zostaną przeznaczone na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach, prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego. Chodzi o zapewnienie wszystkim uczniom dostępu do gabinetu profilaktyki zdrowotnej. Dotacje na ten cel będzie przekazywać samorządom wojewoda. Finansowany będzie zakup tzw. dentobusów, w których zapewniana będzie dzieciom opieka stomatologiczna, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma gabinetu stomatologicznego w szkole ani w najbliższej okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH