„Problemy służby zdrowia nie są priorytetem rządu”

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   15-11-2017, 11:12

„Problemy służby zdrowia nie są priorytetem rządu” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Żądania rezydentów są słuszne. Nie można ich ignorować, bo lekarzy już brakuje na rynku. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób zrealizować te postulaty – mówi Anna Rulkiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Pracodawców RP, prezes zarządu Lux Med Sp. z o.o.

W wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej wskazała, że problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów. Dziś również nie są priorytetem.

W związku z protestami młodych lekarzy, Ministerstwo Zdrowia powołało specjalny zespół, który opracuje strategię zmian w podwyżkach dla rezydentów, ponadto, rząd przygotował projekt ustawy zwiększający nakłady na ochronę zdrowia.

W ocenie prezes Rulkiewicz, podobne działania rząd podejmował w przypadku położnych i pielęgniarek: - Może warto się zastanowić nad wzrostem wynagrodzeń rozłożonym w rozsądnym czasie. Rozmowy w sprawie postulatów strajkujących rozpoczęły się już także na forum Rady Dialogu Społecznego i sama w nich uczestniczę, ale to dopiero początek – zwróciła uwagę.

W jej ocenie pomysł dotyczący odpracowywania przez lekarzy swoich studiów „wiedzie w ślepy zaułek”: - Skoro lekarze mieliby odpracowywać czas studiów, to dlaczego nie studenci innych deficytowych kierunków? – zapytała.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH