Producent leków wysoko w rankingu innowacyjności

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MAK/rynekaptek.l   06-01-2010, 09:37

Producent leków wysoko w rankingu innowacyjności Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Instytut Nauk Ekonomicznych PAN przyznał certyfikaty firmom, które znalazły się na liście "Złotej Dwudziestki Najbardziej Innowacyjnych Przedsiębiorstw".

Wśród wyróżnionej dwudziestki znalazła się m.in. firma farmaceutyczna Adamed. – Jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, że nasze działania innowacyjne zostały zauważone przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Mam nadzieję, że nasze kolejne działania spowodują, iż Polska zacznie być postrzegana jako kolebka skutecznych, innowacyjnych rozwiązań – powiedział Maciej Adamkiewicz, prezes firmy Adamed.

Certyfikaty wręczono podczas seminarium zorganizowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN „Co powinna obejmować Strategia Innowacji dla Polski”. Na liście „Złotej Dwudziestki Najbardziej Innowacyjnych Przedsiębiorstw” znalazły się firmy, które otrzymały największą liczbę punktów za innowacyjność w 2008 roku.

Główna dwudziestka została wyłoniona na podstawie oceny 216 przedsiębiorstw. Pełny ranking „Najbardziej Innowacyjnych Przedsiębiorstw” zostanie opublikowany w formie książkowej.

Adamed na polskim rynku leków znany jest m.in. z leków nowej generacji m.in. w kardiologii, psychiatrii,, ginekologii. Firma jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH