Producent suplementów ma problemy z rozpoczęciem inwestycji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetakrakowska.pl/rynekaptek.pl   27-10-2017, 08:43

Producent suplementów ma problemy z rozpoczęciem inwestycji Warunkiem pojawienia się kolejnego inwestora jest jednak zmiana planu zagospodarowania

Firma INV Poland, zajmująca się produkcją suplementów diety, chciałaby wybudować na terenie Nowobrzeskiego Obszaru Gospodarczego wytwórnię farmaceutyczną. Przeszkodą jest jednak plan zagospodarowania tego terenu.

Budową w Nowym Brzesku wytwórni farmaceutycznej jest zainteresowana krakowska spółka INV Poland. Potwierdziła to oficjalnie pismem, skierowanym do Urzędu Gminy i Miasta - podaje Gazeta Krakowska.

Firma chciałaby w tym celu kupić dwie działki położone na terenie NOG (w sąsiedztwie istniejącej odlewni). Problem polega na tym, że obowiązujący ciągle plan zagospodarowania tego terenu wyklucza budowę zakładu farmaceutycznego.

Wynika to z faktu, że NOG jest położony w tzw. strefie pośredniej ochrony ujęcia wody. A właściwie był, bo w tej chwili takie strefy zostały zniesione. - Strefy nie ma, ale uwzględniający ją nasz plan zagospodarowania ciągle obowiązuje. Dlatego, aby można było mówić o inwestycji, najpierw należy go zmienić - informuje burmistrz Jan Chojka.

Więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH