Producent suplementów o planach na przyszłość

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: masterpharm.pl/ rynekaptek.pl   16-11-2017, 11:45

Producent suplementów o planach na przyszłość Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Producent suplementów diety Master Pharm przedstawił raport po III kw. br., wykazując narastająco 41 mln zł skonsolidowanych przychodów (+26% rdr) i 3,8 mln zł zysku netto (-18%). Wyniki przedstawiono w komunikacie.

Jak ocenia spółka, na wzrost skonsolidowanych przychodów złożyła się w dużej mierze wysoka jednostkowa sprzedaż Master Pharm S.A., będąca wynikiem zwiększenia portfela zamówień, obsługi rekordowej liczby klientów, a także wzrostu sprzedaży do największego odbiorcy. W analizowanym okresie spółka obsługiwała 44 klientów produkcji kontraktowej (+19% rdr).

Istotną poprawę wykazał wchodzący w skład Grupy podmiot Avet Pharma, zajmujący się sprzedażą suplementów pod marką własną. Po trzech kwartałach spółka wygenerowała 11,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 16% rdr.

W pierwszych trzech kwartałach zysk netto Grupy był niższy o 18% rdr, na co wpłynęły przede wszystkim  koszty związane inwestycjami w zaplecze produkcyjne oraz zużyciem surowców i materiałów pod bieżące produkcje. Jak wyjaśnia zarząd, spodziewana jest stopniowa poprawa efektywności sprzedaży.

Wśród planów na najbliższe kwartały spółka wymienia dalszy wzrost sprzedaży, kontynuację inwestycji w zaplecze produkcyjne zakładów produkcyjnych Master Pharm w Łodzi oraz spółki Grokam w Mielcu. Zarząd kontynuuje też działania zmierzające do akwizycji przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej, w celu poszerzenia zdolności wytwórczych Grupy o produkty lecznicze OTC lub określone portfolio marek suplementowych lub farmaceutycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH