Projekt szczepień 2021 p/ COVID-19. Można zgłaszać uwagi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   08-12-2020, 10:17

Projekt szczepień 2021 p/ COVID-19. Można zgłaszać uwagi Dokument ma zostać przyjęty w przyszłym tygodniu przez rząd (fot. Pixabay)

Rząd przygotował projekt dokumentu, który opisze procesy i zbierze informacje dotyczące programu szczepień przeciwko COVID-19. Do 12 grudnia będą zbierane wszystkie uwagi i informacje tak, by 15 grudnia Rada Ministrów mogła przyjąć już oficjalny dokument.

- Naszym celem jest przeprowadzenie w 2021 programu szczepień, który pozwoli nam uzyskać odporność populacji - to nasze kluczowe i największe wyzwanie. Przygotowaliśmy projekt dokumentu, który opisze procesy i zbierze informacje dotyczące tego programu - powiedział 8 grudnia na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk.

- Nasze cele to przede wszystkim dostarczenie szczepionek bezpiecznych i skutecznych, w wystarczających ilościach. Tę operację musimy wykonać w jak najkrótszych czasie - to jedna z najważniejszych logistycznych operacji. Muszą być darmowe i dobrowolne - dodał.

Przypomniał, że w zeszłym tygodniu rozpoczęto nabór podmiotów prowadzących punkty szczepień. 11 grudnia zakończy się I etap. - Do tej pory mamy zgłoszenia, które pozwolą szczepić ok. 180 tys. osób tygodniowo - o szczegółach będziemy informować w kolejnych dniach - zapowiedział.

Ten dokument - składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.

Dokument ma zostać przyjęty w przyszłym tygodniu przez rząd.

- Do soboty do godz. 10:00 będziemy zbierali wszystkie uwagi i informacje, na podstawie których ten dokument będziemy chcieli dopracować i ewentualnie ulepszyć po to, by 15 grudnia Rada Ministrów mogła przyjąć już oficjalny dokument - wyjaśnił.

Dodał: - Poza możliwością przesyłania konsultacji na adres mailowy, który zostanie opublikowany razem z treścią tego dokumentu, chcemy przedstawić ten dokument samorządowcom, ekspertom, politykom - wszystkim, którzy powinni i chcieliby się wypowiedzieć.

- Już dziś ten projekt zostanie zaproponowany na posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia, jutro organizacjom zrzeszającym Jednostki Samorządu Terytorialnego. Strategia jest dość szczegółowa i obszerna - chcemy, by Polacy mieli wiedzę dotyczącą szczepień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH