Projekt w Sejmie: 5 kwietnia sprawozdanie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   27-03-2017, 13:14

Projekt w Sejmie: 5 kwietnia sprawozdanie Projekt będzie dalej procedowany w Sejmie

W porządku dziennym 39. posiedzenia Sejmu RP w dniach 5-7 kwietnia może znaleźć się sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o poselskim projekcie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne (druki nr 1126). Posłem sprawozdawcą jest Michał Cieślak.

Jak wynika z sejmowej strony internetowej, porządek dzienny posiedzenia planowany na 5 kwietnia może być uzupełniony o sprawozdanie dotyczące zmian dokonanych podczas ostatniego posiedzenia Komisji.

23 marca br. posłowie pracujący nad poselskim projektem przyjęli poprawkę, która nie ogranicza prowadzenia aptek tylko przez farmaceutów. Bez zmian pozostają zapisy dotyczące kryteriów demograficzno-geograficznych.

Posłowie komisji poparli rozwiązanie, by zezwolenie na prowadzenie apteki nie wygasało w przypadku śmierci osoby fizycznej, jeżeli chociażby jeden z jej spadkobierców spełnia określone wymagania. Wprowadzono poprawkę, by zezwolenie to nie wygasało w okresie 24 miesięcy.

Spadkobiercy mają być obowiązani w terminie trzech miesięcy złożyć wniosek do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego o dokonanie zmiany w zezwoleniu w zakresie określenia podmiotu posiadającego zezwolenie i wskazać spadkobierców. W przypadku, gdy spadkobierca nie wystąpi o dokonanie zmiany w zezwoleniu, wygaśnie ono z dniem następującym po ostatnim dniu terminu na złożenie wniosku.

Teraz projekt trafi do drugiego czytania na posiedzeniu Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH