Propozycja: bez szczepienia nie ma 500+

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radiozet.pl/ rynekaptek.pl   22-08-2017, 10:37

Propozycja: bez szczepienia nie ma 500+ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowski radny, Łukasz Wantuch napisał list do ministerstwa rodziny, w którym proponuje, by uzależnić wypłatę zasiłku 500+ od zaszczepienia dzieci przez rodziców.

Radny uważa, że wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą zasiłku 500+. Zdaniem Łukasza Wantucha rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień nie powinni mieć prawa do świadczenia 500+.

Radny podzielił się swoim pomysłem w liście do minister Elżbiety Rafalskiej z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak przekonuje, tą drogą można rozwiązać narastający problem "nieszczepienia dzieci przez rodziców wprowadzanych w błąd fałszywymi informacjami medycznymi i prasowymi, w szczególności związkami między autyzmem a szczepionkami".

Według radnego wypłata 500+ mogłaby być uzależniona od dołączenia ksero książeczki zdrowia lub zaświadczenia od lekarza o odbyciu obowiązkowych, bezpłatnych szczepień. Dokument taki byłby składany raz w roku od 2018 roku wraz z innymi przy wniosku o wypłatę 500+ - proponuje radny.

Więcej: zdrowie.radiozet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH