Przeciwnicy szczepień protestowali w Bydgoszczy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazeta.pl/ rynekaptek.pl   23-05-2017, 14:45

Przeciwnicy szczepień protestowali w Bydgoszczy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy w poniedziałek ( 22 maja) protestowali przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP". 3 czerwca przeciwnicy szczepień planują kolejny protest w Warszawie.

Protestujący zebrali się, aby przekazać wojewodzie kujawsko-pomorskiemu, petycję dotyczącą m.in zaprzestania grzywien za odmowę szczepień. Jak przekonywali, szczepienia wiążą się z ryzykiem.

Rodzice którzy nie chcą szczepić dziecka mogą zostać nie tylko ukarani finansowo, ale także może im zostać ograniczona władza rodzicielska. W najlepszym przypadku rodzicom grozi nadzór kuratora, w najgorszym - odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Rozprawa w takiej sprawie odbędzie się 14 czerwca w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Sprawa dotyczy 3,5-miesięcznej Wandy, której rodzice nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie - informowała Rzeczpospolita.

To niejedyny przypadek w Polsce, gdy sprawie nieszczepienia dziecka przygląda się sąd. W ostatnich miesiącach do Sądu Rejonowego w Pile wpłynęły trzy takie zawiadomienia. W jednym przypadku sąd wszczął postępowanie.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH