Przetargi lutego: ponad 132 mln zł na terapię SMA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PressInfo.pl   31-03-2021, 10:02

Przetargi lutego: ponad 132 mln zł na terapię SMA Firma podsumowała wydatki na leki w przetargach rozstrzygniętych w lutym tego roku Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

W rozstrzygniętych w lutym br. przetargach największe wydatki placówki poniosły w związku z zakupem terapii stosowanej w rdzeniowym zaniku mięśni - ponad 132 mln zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach dotyczących dostaw leków w Polsce w lutym 2021 roku.

Z raportu wynika, że w analizowanym okresie dokonano rozstrzygnięć 5047 części przetargowych na dostawę leków. Ich łączna wartość opiewała na kwotę 1 596 967 840 zł.

Regionalni liderzy
Organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych – 1096. Kolejne miejsca zajęły województwa: śląskie (690) oraz małopolskie (562). Najsłabiej wypadło województwo opolskie (50 wyników).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest woj. śląskie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 474,2 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych postępowań są województwa: mazowieckie – 267,3 mln zł oraz małopolskie – 213 mln zł.

W pierwszej piątce pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane zadania przetargowe znalazły się te same firmy, które wystąpiły w "pierwszej 5" zestawienia styczniowego.

Liderzy branży
Liderem, ponownie, została firma Urtica sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 450,8 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol-Logistyka sp. z o.o. (225,6 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Komtur Polska sp. z o.o z wynikiem nieco ponad 177,2 mln zł.

Liderem pod względem ilości wygranych zadań przetargowych, związanych z dostawą leków jest pozostaje firma: Urtica Sp. z o.o., która wygrała 1500 części przetargowych.

Drugie miejsce zajęła firma Salus International Sp. z o.o. (462). Podium zamyka firma FarmacolLogistyka Sp. z o.o. (443).

Najwięcej środków na nusinersen
Na pierwszym miejscu pod względem najwyższej wartości pojedynczych przetargów, których wynik opublikowano w lutym 2021 r. znalazł się przetarg ogłoszony przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przedmiot zamówienia dotyczył dostawy produktu leczniczego nusinersenum. Wartość przetargu - 73,5 mln zł.

Na drugim miejscu znalazł się Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który również nabył nusinersen, za 58,8 mln zł.

Na trzeciej i czwartej pozycji znalazł się Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gliwicach, który kupił niwolumab za kwotę ponad 43,2 mln zł i pertuzumab za 34,592 mln zł.

Na ostatnim miejscu w tym zestawieniu znalazło się Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, które za pakiet pembrolizumabu z filtrem do infuzji zapłaciło ponad 27 mln zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH