Przy BCC powstała Komisja ds. Rynku Aptecznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: BCC/ rynekaptek.pl   27-03-2017, 09:22

Przy BCC powstała Komisja ds. Rynku Aptecznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ostatnie, lutowe posiedzenie Komisji ds. Rynku Farmaceutycznego związane było przede wszystkim z tematem Polityki Lekowej Państwa. W opinii Komisji jest to niezwykle istotny dokument dla przedsiębiorców prowadzących działalność w branży farmaceutycznej.

Podczas spotkania ustalono także, iż w związku z przyjęciem przez Radę Ministrów Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, niezbędnym staje się zorganizowanie debaty z udziałem przedstawicieli BCC i Ministerstwa Zdrowia z roboczym tematem "Rola interesariuszy w reformie systemu ochrony zdrowia w zakresie polityki lekowej, refundacji, rynku dystrybucji hurtowej i detalicznej oraz sieci szpitali".

Komisja uznała także, że problem wygaszenia kształcenia techników farmaceutycznych zostanie przekazany pod obrady nowopowstałej Komisji ds. Rynku Aptecznego, w większym stopniu związanej z zagadnieniem.

Komisja deklaruje jednocześnie pełne wsparcie i liczy, że problem zostanie wkrótce rozwiązany z korzyścią dla wszystkich uczestników rynku farmaceutycznego.

Więcej: bcc.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH