PZM: lekarze nie rezygnują z zamiaru strajkowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   24-07-2017, 10:48

PZM: lekarze nie rezygnują z zamiaru strajkowania Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mimo że obywatelskim projektem o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia zajmą się sejmowe komisje zdrowia oraz finansów publicznych, lekarze i tak mają zamiar strajkować. Żądają przede wszystkim uchwalenia ustawy.

Skierowanie obywatelskiego projektu do dwóch komisji nie uspokaja działaczy Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM). 2 października rozpoczną strajk, który może zdezorganizować funkcjonowanie publicznej służby zdrowia - informuje Rzeczpospolita.

Przede wszystkim żądają uchwalenia ustawy, którą przygotowali przedstawiciele wszystkich profesji zrzeszonych w PZM.

Tymczasem 20 lipca prezydent podpisał przygotowaną przez rząd ustawę regulującą sposób ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Jego docelowa wysokość będzie osiągnięta po upływie okresu przejściowego - do końca 2021 r.

Zdaniem lekarzy podwyżki przewidziane przez resortowy projekt są jednak niepewne. Choć oficjalnie pierwsze wzrosty, zaplanowane od 1 lipca br., wyniosą co najmniej 10 proc. różnicy pomiędzy wynagrodzeniem zasadniczym a minimalnym, lekarze obawiają się, że podwyżki nie przekroczą kilkudziesięciu złotych rocznie.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH