
Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) liczy na poprawki w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. W tym celu zwróciło się w piątek (9 czerwca) do marszałka Senatu z prośbą o spotkanie - poinformował w imieniu PZM Krzysztof Bukiel z OZZL.
Sejm uchwalił w czwartek (8 czerwca) przygotowaną przez rząd ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.
"Porozumienie Zawodów Medycznych wyraża nadzieję, że Senat RP wprowadzi poprawki, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom środowisk medycznych" - wskazano w komunikacie PZM. W przeciwnym razie - jak napisano - "polską służbę zdrowia czeka pogłębiający się kryzys, który - ostatecznie - uderzy w chorych".
Pierwsze czytanie projektu odbyło się w środę na posiedzeniu komisji zdrowia. Przedstawiciele PZM apelowali wówczas do posłów o przerwę w posiedzeniu, aby projekty obywatelski i rządowy mogły być rozpatrywane wspólnie. Komisja odrzuciła jednak wniosek o przerwę. Drugie czytanie projektu odbyło się w czwartek, mimo zgłaszanych poprawek Sejm nie zgodził się na ponowne skierowanie projektu do komisji zdrowia.
Farmaceuci oraz fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i inni pracownicy medyczni z wyższym wykształceniem mają zarabiać minimum 5,3 tys. zł (jeśli mają specjalizację) lub 3,7 tys. zł (jeśli jej nie mają).
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych