PZM liczy na rozmowę z marszałkiem Senatu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   09-06-2017, 13:03

PZM liczy na rozmowę z marszałkiem Senatu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) liczy na poprawki w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. W tym celu zwróciło się w piątek (9 czerwca) do marszałka Senatu z prośbą o spotkanie - poinformował w imieniu PZM Krzysztof Bukiel z OZZL.

Sejm uchwalił w czwartek (8 czerwca) przygotowaną przez rząd ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

"Porozumienie Zawodów Medycznych wyraża nadzieję, że Senat RP wprowadzi poprawki, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom środowisk medycznych" - wskazano w komunikacie PZM. W przeciwnym razie - jak napisano - "polską służbę zdrowia czeka pogłębiający się kryzys, który - ostatecznie - uderzy w chorych".

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w środę na posiedzeniu komisji zdrowia. Przedstawiciele PZM apelowali wówczas do posłów o przerwę w posiedzeniu, aby projekty obywatelski i rządowy mogły być rozpatrywane wspólnie. Komisja odrzuciła jednak wniosek o przerwę. Drugie czytanie projektu odbyło się w czwartek, mimo zgłaszanych poprawek Sejm nie zgodził się na ponowne skierowanie projektu do komisji zdrowia.

Farmaceuci oraz fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i inni pracownicy medyczni z wyższym wykształceniem mają zarabiać minimum 5,3 tys. zł (jeśli mają specjalizację) lub 3,7 tys. zł (jeśli jej nie mają).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH