PZPPF dołącza do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PZPPF/ rynekaptek.pl   01-09-2017, 11:09

PZPPF dołącza do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

1 września br. Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego dołączył do grona członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. W ramach ZPP przedstawiciele krajowego przemysłu farmaceutycznego chcą pracować na rzecz skutecznego stymulowania rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

- Dołączając do ZPP postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Wierzymy, że razem możemy wypracowywać rozwiązania, które będą efektywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki. Chcemy by głos krajowych producentów leków, inwestujących w badania, tworzących wysoko wyspecjalizowane miejsce pracy i pozytywnie wpływających na bilans handlowy Polski, był elementem dialogu społecznego - mówi Zdzisław Sabiłło, prezes PZPPF.

Dodaje: - Liczymy, że możliwość korzystania z profesjonalizmu i bogatego doświadczenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców poprawi dostęp do skutecznych, bezpiecznych i dostępnych cenowo leków. Należy podkreślić, że korzyści z rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego to wzrost gospodarczy kraju, rozwój nowoczesnych technologii i bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego działa na rzecz ochrony praw krajowych producentów leków oraz reprezentuje zrzeszone w nim podmioty wobec organów władzy, administracji rządowej, samorządu terytorialnego, związków zawodowych oraz organów Unii Europejskiej. Misją organizacji jest zapewnienie wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktów leczniczych. PZPPF zrzesza obecnie 18 krajowych producentów leków.

Kluczowym celem ZPP jest inicjowanie i wspieranie wszelkich działań zmierzających do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania Unii Europejskiej, a tym samym wyrównania szans konkurencyjnych między polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami. Związek w Brukseli reprezentuje interesy sektora polskich przedsiębiorstw. Jednym z najważniejszych obszarów działalności jest integracja i podjęcie wspólnej aktywności z innymi organizacjami pracodawców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH