Radni głosowali za dyżurami, ale to nie wystarczyło

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TVP3 Kielce/ rynekaptek.pl   31-03-2017, 08:37

Radni głosowali za dyżurami, ale to nie wystarczyło Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziewięciu radnych powiatu skarżyskiego zagłosowało za utrzymaniem nocnych dyżurów aptek w mieście - informuje kielecka TVP3. Czwartkowa (30 marca) decyzja radnych nie zamyka sprawy. Sprzeciw był niewystarczający. Obie strony chcą wrócić do rozmów.

Przedstawicielka skarżyskich farmaceutów, Ewa Strzelec tłumaczy, że klientów w nocy praktycznie nie ma. Pokazuje na dowód, co nabywają nocni klienci. A jest to na przykład magnez, bo pacjenta złapały skurcze.

- Nie widzimy w tej chwili uzasadnienia dla takich sprzedaży, kiedy prowadzimy dyżur nocny. Obecnie pierwszym powiatem w województwie świętokrzyskim, który porozumiał się z samorządem aptekarskim, jest powiat opatowski. Tam aptekarze pełnią dyżury do godziny 22.00 - mówi Ewa Strzelec.

- Solidaryzuję się z Państwem, bo wiem jak ciężko jest siedzieć 8 godzin, a ktoś przyjdzie kupić coś za złotówkę, dwa, albo pięć - mówił podczas sesji starostwa skarżyski, Jerzy Żmijewski.

Włodarz Skarżyska chce sprawdzić jak wyglądają dyżury w powiecie opatowskim. W poniedziałek, 3 kwietnia, władze powiatu i farmaceuci mają ponownie wrócić do tego tematu. Obie strony liczą, że uda się wypracować kompromis.

Więcej: https://kielce.tvp.pl/


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH