Radom: masz wolną Majówkę? Zajrzyj do małomiasteczkowej apteki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: muzeum-radom.pl/ rynekaptek.pl   26-04-2017, 14:07

Radom: masz wolną Majówkę? Zajrzyj do małomiasteczkowej apteki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza 1 maja 2017 roku w godzinach 13.00-18.00 na Majówkę, której tematem przewodnim będzie dawna, małomiasteczkowa apteka.

Głównym punktem wydarzenia będzie otwarcie wystawy „W małomiasteczkowej aptece”, która podejmuje problematykę związaną z ochroną zdrowia i ziołolecznictwem w XIX i początkach XX wieku.

Ekspozycja będzie umiejscowiona w Domu Ludowym z Jedlni oraz podzielona na dwie części. Pierwsza część będzie prezentować małomiasteczkową aptekę z zewnątrz oraz wyposażenie, które było niezbędne każdemu farmaceucie. Można więc będzie zobaczyć szyld apteczny oraz dzwonek, którym w porze nocnej chorzy starali się obudzić śpiącego aptekarza.

Wystawa będzie prezentować zestaw naczyń aptecznych, które poza funkcjami związanymi z przechowywaniem surowców, pełniły także rolę dekoracyjną i reprezentacyjną.

Druga część skupia się będzie na ziołach, których zapasy były zawsze w aptekach bardzo duże. Przechowywano je na specjalnie w tym celu zaadoptowanych strychach, określanych właśnie mianem zielarni.

Ponadto w trakcie trwania festynu zaplanowane m.in. pokazy alchemiczne, pokazy zielarza oraz zabawy dla dzieci, w tym samodzielne wykonywanie pigułek za pomocą ręcznych pigulnic).

Więcej: http://www.muzeum-radom.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH