Ranking najbogatszych Polek: farmacja domeną w biznesie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   25-09-2017, 10:45

Ranking najbogatszych Polek: farmacja domeną w biznesie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

10 najbogatszych Polek zgromadziło łącznie 25,5 mld zł. Ich główne obszary to farmacja, nieruchomości, media. Większość z nich sama od zera tworzyła swoje biznesy. Teraz kierują wielkimi koncernami, liczącymi się na międzynarodowych rynkach.

Portal money.pl przyjrzał się najnowszemu zestawieniu tygodnika "Wprost", w którym znalazło się 50 najbogatszych Polek.

Miejsce 10 należy do Małgorzaty Adamkiewicz, która jest z wykształcenia lekarzem endokrynologiem. Wraz z mężem przekształciła rodzinną firmę w potęgę na polskim rynku farmaceutycznym. Małżeństwo Małgorzaty i Macieja Adamkiewiczów zarządza grupą złożoną z produkujących leki Adamedu, Polfy Pabianice oraz Adamed Consumer Healthcare.

Współwłaścicielka farmaceutycznego imperium nie porzuciła lekarskiego powołania. Jest członkiem Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz prezesem Fundacji Grupy Adamed, której głównym celem jest promocja przedsiębiorczości i wspieranie młodych talentów.

Majątek Małgorzaty Adamkiewicz oszacowano na 750 mln zł.

Na miejscu 7 uplasowała się Katarzyna Frank – Niemczycka – żona Zbigniewa Niemczyckiego, jednego z najbogatszych Polaków. Wspólnie z mężem zarządzają Curtis Group, działającą w sektorze farmaceutycznym, m.in. w produkcji parafarmaceutyków, która obok branży deweloperskiej, jest główną domeną Frank-Niemczyckiej.

Założyła także fundację "Gwiazdy dla dzieci", dzięki której otworzono pierwszy w Polsce bank krwi pępowinowej w szpitalu onkologicznym na Ursynowie. Jej majątek wart jest 900 mln zł.

Pierwsze miejsce w rankingu należy do Dominiki Kulczyk, której majątek szacowany jest na 7,7 mld zł.

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH