Realizacja recepty z netu na ellaOne? Nie ma problemu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: noizz.pl/ rynekaptek.pl   30-05-2017, 12:29

Realizacja recepty z netu na ellaOne? Nie ma problemu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziennikarka portalu noizz.pl podjęła próbę kupna tabletek ellaOne na podstawie recepty wystawionej za pośrednictwem portalu internetowego Women on Web. W aptekach uzyskała informację, że nie ma żadnego problemu z wykupieniem leku na taką receptę.

Organizacja Women on Web ogłosiła, że zapewni kobietom bezpłatne recepty na "antykoncepcję awaryjną". Zgodnie z przepisami UE apteki w każdym kraju członkowskim mają obowiązek je zrealizować.

Dziennikarka portalu noizz.pl sprawdziła, czy dostęp do "tabletki po" jest naprawdę tak łatwy, jak czytamy w internecie.

Po wypełnieniu formularza otrzymała na maila receptę na pożądany produkt, wraz z informacją: "daj nam znać, czy udało się kupić lek w aptece. Jest dla nas bardzo ważne, by wiedzieć, jak wielu kobietom możemy pomóc w ten sposób. Jeśli apteka odmawia wydania antykoncepcji awaryjnej na tę receptę - wyślemy Ci oryginalną, papierową receptę listownie".

- Idę do dwóch warszawskich aptek. W jednej i drugiej pytam, czy możliwa jest realizacja takiej recepty. Uzyskuję informację, że nie ma żadnego problemu z wykupieniem leku na taką receptę - opowiada dziennikarka.

Farmaceuci informują, że to recepta zagraniczna: - Akceptowana w naszym kraju. Może pani kupić na nią lek. Wygląd recepty różni się od tej polskiej, ale to nie ma znaczenia - mówi mi farmaceutka. Podobnie w drugiej aptece.

Women on Web (Kobiety w Sieci) jest cyfrową wspólnotą kobiet, które miały aborcję, oraz osób i organizacji, które popierają prawa aborcyjne. Strona internetowa Women on Web stanowi kolekcję osobistych doświadczeń i źródło wiarygodnych informacji. Wspiera dostęp kobiet do bezpiecznych usług aborcyjnych, żeby chronić ich zdrowie i życie.

Więcej: http://noizz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH