Receptę na „ellaOne” wystawi europejski lekarz. Bezpłatnie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   29-05-2017, 09:12

Receptę na „ellaOne” wystawi europejski lekarz. Bezpłatnie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Działaczki z organizacji "Kobiety na Falach" w związku z uchwaloną przez Sejm ustawą, która zakłada dostęp do pigułki „dzień po” tylko w oparciu o receptę, zapewniają wszystkim kobietom bezpłatne recepty wystawiane przez lekarza europejskiego - informuje "Rz".

Zgodnie z obowiązującymi przepisami apteki w każdym kraju europejskim mają obowiązek realizować takie recepty - pisze organizacja womenonwaves.org. By otrzymać receptę należy wypełnić w Internecie konsultację.

Gazeta publikuje wyjaśnienie organizacji:

"Ograniczając dostęp do tych leków, Polska narusza podstawowe przepisy ustanowione przez Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych, w tym dostępność i dostęp do szerokiego zakresu metod antykoncepcyjnych, w tym antykoncepcji awaryjnej. Komisja ONZ ds. Informacji o prawach gospodarczych, społecznych i kulturalnych uznaje, że brak dostępności towarów i usług z powodów politycznych lub praktyk opartych na ideologii, takich jak odmowa świadczenia usług opartych na sumieniu, nie może stanowić przeszkody w dostępie do usług" - czytamy.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH