Reglamentacja szczepionek, włączone reguły dla DRR

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ezdrowie.gov.pl/ rynekaptek.pl   22-09-2020, 12:01

Reglamentacja szczepionek, włączone reguły dla DRR Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z ograniczeniem sprzedaży szczepionek przeciwko grypie, zostały włączone reguły dla dokumentów realizacji recept - informuje Centrum e-Zdrowie.

W związku z opublikowaniem obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 17 września 2020 r. w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta:

1. ogranicza się ilość wydawanego na jednego pacjenta w wieku od 9 roku życia w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu leczniczego Fluarix Tetra albo Influvac Tetra, albo VaxigripTetra, w ilości nie więcej niż 1 ampułko-strzykawka na 180 dni;

2. ogranicza się ilość wydawanego na jednego pacjenta w wieku poniżej 9 roku życia w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu leczniczego Fluarix Tetra albo Influvac Tetra, albo VaxigripTetra, w ilości nie więcej niż 2 ampułko-strzykawki na 180 dni.

W związku z tym Centrum informuje, że zostały włączone reguły dla dokumentów realizacji recept, odpowiednio:

- REG.WER.3992 Weryfikacji możliwości realizacji leku podlegającego ograniczeniom czasowym i ilościowym;

- REG.WER.3997 Weryfikacji możliwości realizacji leku podlegającego ograniczeniom czasowym i ilościowym - tylko korekta DRR.

Powyższe reguły weryfikują w okresie trwania reglamentacji próbę kolejnych realizacji recept dla w/w leków przez tego samego pacjenta, ale w różnych aptekach (zakup kolejnych opakowań szczepionek w aptece B w sytuacji, gdy pierwsze opakowanie zostało zakupione w okresie trwania reglamentacji w aptece A).

- Stąd też obowiązek weryfikacji sumarycznej liczby wydawanych opakowań szczepionek dla tego samego pacjenta w danej aptece spoczywa na tej właśnie aptece. Tej sytuacji w/w reguły na ten moment nie weryfikują - podkreślono w  komunikacie.

Centrum udostępniło też zaktualizowaną wersję dokumentacji integracyjnej dla usług e-recepta i e-skierowanie. Wydanie W12 w zakresie wymienionych usług jest kompatybilne wstecz z W11 bez dodatkowej implementacji po stronie interfejsów. Rozszerzeniu uległ zakres informacyjny poszczególnych operacji oraz bazy danych.

Wydanie W12 w zakresie recept i skierowań zostało wdrożone na środowisko integracyjne. W kolejnych dniach będą wdrażane pozostałe usługi. Wdrożenie na środowisku produkcyjnym wszystkich usług wydania W12 planowane jest na 26 września 2020.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH