Relacje lekarz - przedstawiciel medyczny: jak postępować

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   27-04-2009, 12:45

Relacje lekarz - przedstawiciel medyczny: jak postępować Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W kwietniu br. Walne Zgromadzenie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED przyjęło Kodeks Etyki, który określa zasady kontaktów pomiędzy lekarzami a przedstawicielami firm, oferujących wyroby medyczne.

Obecnie izba organizuje cykliczne spotkania z lekarzami, by prezentować zasady Kodeksu. Pierwsze spotkanie odbyło się w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

– W kodeksie zawarte są szczegółowe rozwiązania, mówiące o tym, jak przebiegać ma spotkanie lekarza z przedstawicielem firmy medycznej, kto powinien być o tym poinformowany, jakie są zasady udziału w szkoleniach. Kodeks zawiera gotowe wzory  umów pomiędzy stronami, które są gwarancja niepopadnięcia w konflikt z prawem – powiedział Wojciech Szefke, prawnik Izby Polmed.

Wg. Wojciecha Szefke, lekarze przyznają, w ich miejscach pracy kontakty na styku przemysł – pracownicy medyczni są praktyką niemal codzienną i dlatego wymagają większego usystematyzowania i formalizacji, dla bezpieczeństwa obu stron transakcji.

Kolejne spotkanie odbyło się w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH