Resort zdrowia na finiuszu prac dotyczących nocnych dyżurów?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   06-11-2020, 09:32

Resort zdrowia na finiuszu prac dotyczących nocnych dyżurów? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace finalizujące zmiany prawa w przedmiotowym zakresie. Ale nie jest jeszcze możliwe przedstawienie wszystkich szczegółowych rozwiązań dotyczących dyżurów aptecznych - informuje resort zdrowia.

Wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski, kolejny raz odniósł się do nocnych dyżurów aptek w kontekście interpelacji poselskiej.

"Zagadnienie pełnienia dyżurów przez apteki od dawna budzi emocje w środowisku aptekarskim i od wielu lat forsowane są apele o zniesienie obowiązkowego dyżurowania aptek, ewentualnie o doregulowanie kwestii wynagradzania podmiotów prowadzących apteki z tego tytułu" - nie ukrywa minister.

dodaje, że Minister Zdrowia od dłuższego czasu rozważał możliwość zmiany obowiązujących przepisów prawa w zakresie dyżurów nocnych, świątecznych i w dni wolne od pracy pełnionych przez apteki ogólnodostępne.

Dyskutowane były, i nadal są, różne warianty reorganizacji dyżurów - włącznie z aspektem dofinansowywania działalności aptek w porach nocnych oraz dni wolne od pracy. Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace finalizujące zmiany prawa w przedmiotowym zakresie, zatem nie jest możliwe przedstawienie wszystkich szczegółowych rozwiązań dotyczących dyżurów aptecznych.

Minister Zdrowia będzie dążyć do zoptymalizowania problemu dyżurów aptek i pogodzenia interesów wszystkich jego uczestników - zapewnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH