Rezydenci zmienili miejsce protestu na "bardziej dogodne"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-10-2017, 13:24

Rezydenci zmienili miejsce protestu na "bardziej dogodne" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarze rezydenci, prowadzący głodówkę w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie - na prośbę władz szpitala - zmienili miejsce protestu. Z hallu głównego placówki, przenieśli się do części administracyjnej szpitala.

Dyrektor szpitala Robert Krawczyk poinformował PAP, że o wyznaczeniu "bardziej dogodnego" miejsca zdecydowała "perspektywa utrzymania protestu i jego rozszerzenia".

- Zbliżający się okres jesiennego wzrostu zachorowań spowodował decyzję o zmianie lokalizacji dla bezpieczeństwa obu stron. Nie było żadnego zagrożenia epidemiologicznego. Sytuacja była i jest stale monitorowana - oświadczył dyrektor.

Sami protestujący poinformowali PAP, że na prośbę dyrekcji szpitala przenieśli się z korytarza głównego Dziecięcego Szpitala Klinicznego WUM na inne piętro, gdzie znajduje się część administracyjna szpitala.

- Ze względów sanitarno-epidemiologicznych postanowiliśmy przenieść się piętro niżej i ograniczyliśmy liczbę osób do 20. Jeśli takie są zalecenia w trosce o dobro pacjenta, to musimy się do tego dostosować - powiedział PAP wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Damian Patecki.

Lekarze rezydenci podkreślają, że w żaden sposób nie łączą tej prośby z próbą zakłócenia, bądź utrudnienia protestu.

- Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się zakończyć ten protest - dodał.

Prośba w sprawie zmiany miejsca protestu wpłynęła we wtorek (17 października). Informacje o tym jako pierwsze podało radio RMF FM.

Lekarze rezydenci protestują od 2 października. Protestujący domagają się wzrostu nakładów na służbę zdrowia, chcą by lekarz rezydent zarabiał 1,05 średniej krajowej, postulują też powołanie zespołu do renegocjacji przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Odmówili udziału w pracach zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania, który w poniedziałek powołał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH