RMSP: OIA też może zwrócić się z uwagami dotyczącymi projektów ustaw

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TT/ rynekaptek.pl   12-10-2020, 10:22

RMSP: OIA też może zwrócić się z uwagami dotyczącymi projektów ustaw Dyskusja na TT dotycząca pisma Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców (fot. Pixabay)

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powołać swoją organizację, która będzie aktywna w dyskusji nad kształtem prawa gospodarczego - ocenia Rzecznik MŚP. - Taka instytucja istnieje i to od dawna: Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek - ZAPPA - odpowiada farmaceutka.

Informowaliśmy o piśmie Rzecznika w sprawie niektórych przepisów zawartych w projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty.

Na pismo zareagował ZAPPA, wnosząc o wycofanie zaproponowanych przez Rzecznika poprawek.

Dyskusja przetoczyła się także na Twitterze.

Farmaceuta Marcin Znamirowski zapytał rzecznika, "czy to pismo to na pewno w interesie małych i średnich?  Dlaczego jest całkowicie zbieżne ze stanowiskiem @ZPAPharmaNET zrzeszającego głównie duże przedsiębiorstwa?"

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zapytał z kolei czy "istnieją jakieś przeszkody, aby NIA albo OIA zwracały się do RMSP z uwagami dotyczącymi projektów ustaw?" - Nie mówiąc już o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby powołać swoją organizację, która będzie aktywna w dyskusji nad kształtem prawa gospodarczego - dodał.

Farmaceutka Anna Ostapiuk podpowiedziała Rzecznikowi, że taka instytucja istnieje i to od dawna: Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek - ZAPPA.

Adam Abramowicz: - ZAPPA jest w Radzie Przedsiębiorców przy RMSP, ale w tej sprawie nie była aktywna, a więc nie wiem jakie ma zdanie na temat poprawki zgłoszonej na podkomisji. Pomysł, aby właściciel apteki nie mógł decydować, ponosząc jednocześnie materialną odpowiedzialność, dobry nie jest.

Do dyskusji dołączył ZAPPA: Nie dotarł do nas komunikat, że RMSP szykuje stanowisko ws UoZF. Obecne jest sprzeczne z naszym i wnioskujemy o jego wycofanie - napisał szef Związku, Marcin Wiśniewski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH