Roche Startup Day: do udziału zaproszono 9 polskich spółek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   19-10-2017, 10:05

Roche Startup Day: do udziału zaproszono 9 polskich spółek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Scope Fluidics S.A., notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna będąca właścicielem projektów z zakresu diagnostyki medycznej, została zaproszona do wzięcia udziału w spotkaniu Roche Startup Day.

Roche Polska wyłoniła dziewięć rozwijających się polskich spółek, które wpisują się w obszary rozwijane obecnie przez koncern.

Impreza ma być miejscem spotkań młodych, dynamicznych firm z przedstawicielami dużej korporacji, czyli de facto potencjalnym inwestorem. Udział spółki w spotkaniu, które odbędzie się 20 października, będzie doskonałą okazją do zaprezentowania efektów prac nad systemem PCR|ONE i BacterOMIC. Jednocześnie kluczowym elementem spotkania będzie nawiązanie relacji i wymiana doświadczeń ze specjalistami z branży oraz z innymi firmami.

System PCR|ONE to system, który przeprowadza w pełni automatyczną analizę materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych.

Spółka pracuje również nad stworzeniem prototypu systemu BacterOMIC. Ma już za sobą kilka wstępnych faz opracowań produktu. System będzie umożliwiał w pełni automatyczne określenie lekowrażliwości drobnoustrojów (AST) na wszystkie antybiotyki zalecane w rekomendacjach CLSI i EUCAST.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH