Rodziców nieszczepiących dzieci przybywa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikzachodni.pl/ rynekaptek.pl   19-06-2017, 09:06

Rodziców nieszczepiących dzieci przybywa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nie pomagają apele lekarzy, by szczepić dzieci, coraz więcej rodziców z nich rezygnuje a konsekwencje tego mogą być poważne: mogą nie tylko dostać wysoką karę finansową od sanepidu, ale również stanąć przed sądem.

Spada liczba szczepień dzieci – alarmują eksperci i apelują do rodziców, by nie wierzyli w nieprawdziwe teorie o szkodliwości szczepionek. Przeciwnicy szczepień dzieci nie podpierając się dowodami naukowymi przekonują, że szczepionki są truciznami, ponieważ zawierają substancje rakotwórcze, powodują autyzm, cukrzycę i inne choroby.

Rosnący sprzeciw rodziców wobec szczepień dzieci może mieć w przyszłości poważne konsekwencje, które będą dotyczyć całego społeczeństwa. Eksperci ostrzegają, że jeżeli tendencja spadkowa się utrzyma, grozi nam powrót pozornie zapomnianych chorób, jak: odra, poliomyelitis, błonica czy krztusiec.

Jak informuje dr Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii, liczba niezaszczepionych dzieci wzrasta od 2010 r., gdy od tego obowiązku uchyliło się 2437 osób. W ubiegłym roku takich osób było już około 23 tysięcy.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH