Różnice zdań na temat "AdA" to nic nadzwyczajnego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   18-05-2017, 09:05

Różnice zdań na temat "AdA" to nic nadzwyczajnego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jest to projekt dobry, rozwiązanie prawidłowe i jest tutaj jakiś rodzaj różnicy zdań, ale w tym nie ma nic sensacyjnego i nadzwyczajnego - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w odniesieniu do wypowiedzi Jarosława Gowina ws. ustawy o aptekach.

Prezydent podpisał we wtorek (16 maja) nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteka dla aptekarza". Ustawa przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

- Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie święta - własność prywatną - powiedział w środę, w TVN24 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Minister zdrowia, poproszony o komentarz do tych słów stwierdził: "różnice zdań mogą pozostać, ale dobrze się stało, że ta ustawa wejdzie w życie".

- Jestem zdania, że jest to projekt dobry, rozwiązanie prawidłowe i jest tutaj jakiś rodzaj różnicy zdań, ale w tym nie ma nic sensacyjnego i nadzwyczajnego - powiedział Radziwiłł w środę na konferencji prasowej w Lublinie.

Minister przypomniał, że nowelizacja była projektem poselskim, a posłowie partii Polska Razem, której szefem jest Gowin, głosowali przeciwko niej. Podkreślił, że rząd tworzy PiS i Zjednoczona Prawica. -To jest wielka koalicja, w której panuje wolność wypowiedzi i przekonań, nikt nikomu niczego nie narzuca - zaznaczył.

- W klubie PiS - jeżeli zliczyć posłów senatorów i europosłów - jest ponad 300 osób, byłoby nawet dziwne, gdyby wszyscy ci ludzie mieli jedno zdanie na każdy temat - dodał.

Tworzenie nowych aptek należy wyhamować
Radziwiłł powiedział, że nazywanie noweli prawa farmaceutycznego tytułem "apteka dla aptekarza" jest "ogromnym nadużyciem". - Nikt, w żadnym momencie, w tej ustawie nie może wyczytać, że oto dzisiaj apteki, których właścicielami są nie aptekarze, przejdą w ręce aptekarzy. Nic takiego tam nie ma - podkreślił.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH