RPD interweniuje ws. leków immunosupresyjnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RPD/ rynekaptek.pl   06-07-2017, 13:42

RPD interweniuje ws. leków immunosupresyjnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecznik Praw Dziecka w wystąpieniu do ministra zdrowia wskazał, że w dalszym ciągu otrzymuje niepokojące informacje dotyczące zmian na liście leków refundowanych, w szczególności dotyczy to leków immunosupresyjnych.

Rodzice dzieci oczekujących na przeszczep przeżywają trudne chwile, a niektórzy - jak wynika z informacji docierających do Rzecznika Praw Dziecka - rozważają nawet wycofanie dziecka z listy oczekujących na przeszczepienie. Wszystko przez zmiany na liście leków refundowanych i spowodowany nimi drastyczny wzrost cen leków immunosupresyjnych.

- Należy zauważyć, że forma podania może wpłynąć na potencjalne komplikacje dotyczące stosowania leku, a tym samym doprowadzić do obniżenia skuteczności terapii po transplantacji organu – zauważa Marek Michalak w swoim wystąpieniu do Konstantego Radziwiłła i apeluje do o podjęcie przez Ministra Zdrowia działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego małoletnich biorców.

Od 1 lipca br. znacznemu podwyższeniu uległa dopłata pacjenta m.in. do leku Valcyte – nie posiadającego zamiennika w zawiesinie – dedykowanego pacjentom pediatrycznym (uprzednia dopłata: 3,20 zł, aktualna dopłata: 666,79 zł).

Więcej: http://brpd.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH