Ruszyły zapisy na szczepienia osób 40+

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Posat News, TT   01-04-2021, 08:54

Ruszyły zapisy na szczepienia osób 40+ Ruszyły zapisy na szczepienia osób 40+ (fot. Pixabay)

W nocy ze środy na czwartek (31 marca/1 kwietnia) media społecznościowe obiegła informacja, że rejestrować mogą się czterdziestolatkowie. Oby to nie był prima aprilis - komentują.

Informację przekazał Polsat News.

"Drodzy, nie wiem, czy to błąd w systemie, cud, czy o co chodzi, ale jest pierdylion terminów na szczepienie, właśnie się zarejestrowałem na 5 kwietnia, więc go, go, go" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Stacja zapytała czy to nie prima aprilis? "Jeżeli ktoś wypełnił wcześniej formularz, otrzymał skierowanie" - usłyszał polsatnews.pl na infolinii NFZ.

Informację potwierdził też koordynator programu szczepień Michał Dworczyk.

Wcześniej informował, że rejestracja na szczepienia dla rocznika 1962 rozpocznie się 12 kwietnia. Przez kolejne dwa tygodnie będą ruszać rejestracje kolejnych roczników, aż do 1973. Jego zdaniem, prawdopodobnie w maju ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych.

Użytkownik: potwierdzam
#SzczepimySię: Zapisy osób 60+ zwolniły. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wystawienie skierowań dla osób młodszych, które wypełniły formularz zgłoszeniowy pod adresem http://pacjent.gov.pl. Dziś zaczęliśmy również proces telefonowania do tych osób, z propozycją terminu.

Możliwość zapisania się na szczepienia czterdziestolatków spowodowała sporo komentarzy na TT.

Polityk Lewicy Razem Adrian Zandberg: "Na moim koncie pacjenta dostałem termin szczepienia. Z tego co czytam, to dotyczy wielu czterdziestolatków. Jeśli to błąd, to trzeba go naprawić. A jeżeli Ministerstwo Zdrowia otworzyło jakąś nagłą, doraźną rejestrację na szczepionki dla kolejnych roczników, to chyba wypadałoby to ogłosić?

Oby to nie był prima aprilis
Użytkownik: Potwierdzam - do wyboru do koloru terminy i szczepionki. Mam 11.04 stadion pfizer, 1976

"Ja tez sie zarejestrowałam a myślałam, ze żarty sobie robicie bo prima aprilis. Ciekawe kiedy bedą to odszczekiwać. Dostałam juz potwierdzenie SMS i mailem. I nawet szczepionkę mogłam sobie wybrać".

Potwierdzam, rocznik 79, nie należę do żadnej grupy uprzywilejowanej, właśnie się zarejestrowałem na szczepienie Pfizerem na dziś wieczor :)

"Też się zarejestrowałem wraz z żoną. Termin za 8 dni, Pfizer, oboje po 40tce."

Aktualizacja
Jak się okazuje, wystąpił błąd systemu, jeśli chodzi o możliwość zapisywania się na szczepienia czterdziestolatków 1 kwietnia.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że osoby które zarejestrowały się i mają termin szczepienia w kwietniu, będą przesuwane na maj.

- Zostaną do nich wykonane połączenia konsultantów i zostaną im zaproponowane terminy majowe - odpowiedział minister.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH