Rybnik: powstanie muzeum medycyny i farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rybnik.eu/ rynekaptek.pl   24-04-2017, 12:08

Rybnik: powstanie muzeum medycyny i farmacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Urzędzie Miasta Rybnika podpisane zostało porozumienie w sprawie zamiaru powołania w mieście samorządowej jednostki kultury poświęconej historii medycyny i farmacji.

Porozumienie zostało sygnowane 19 kwietnia przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę oraz prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach – dr n. med. Jacka Kozakiewicza.

Utworzenie placówki dedykowanej upowszechnianiu wiedzy związanej z rozwojem i historią medycyny na Śląsku planowane jest w zabudowaniach zabytkowego szpitala miejskiego numer 1 w Rybniku, zwanego „Juliuszem”.

Miasto będzie aplikować o środki zewnętrzne na remont i adaptację pomieszczeń pod ekspozycje, które ulokowane zostaną w budynku „Rafał” o powierzchni użytkowej 1800 m². Będą też podejmowane intensywne starania mające na celu pozyskanie środków na atrakcyjne zaprezentowanie planowanej ekspozycji.

Dzięki współpracy Miasta i Śląskiej Izby Lekarskiej w Rybniku powstanie placówka, w której wiedza prezentowana będzie w formie umożliwiającej bezpośrednią obserwację i doświadczenie. Śląska Izba Lekarska w Katowicach zapewni pomoc merytoryczną w fazie pozyskiwania i gromadzenia archiwaliów oraz w późniejszej działalności programowej mającej powstać instytucji. Będzie też uczestniczyć w pracach związanych z rozwijaniem ekspozycji i poszerzaniem działalności placówki.

Więcej: https://www.rybnik.eu/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH