Rząd USA kupi doustny lek na covid. Produkt jest jeszcze w fazie badań klinicznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MSD   21-06-2021, 15:02

Rząd USA kupi doustny lek na covid. Produkt jest jeszcze w fazie badań klinicznych Umowa dotyczy dostaw będącego obecnie w fazie badań klinicznych leku u niehospitalizowanych pacjentów z potwierdzonym laboratoryjnie COVID-19 Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

MSD ogłosił zawarcie z rządem Stanów Zjednoczonych umowy na dostawy badanego doustnego leku przeciwwirusowego do leczenia pacjentów z łagodną i umiarkowaną postacią COVID-19.

Rząd Stanów Zjednoczonych zobowiązał się do zakupu około 1,7 miliona dawek doustnego leku przeciwwirusowego do leczenia pacjentów z łagodną i umiarkowaną postacią COVID-19 po wydaniu zezwolenia na stosowanie w sytuacjach awaryjnych lub zatwierdzeniu przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Umowa dotyczy dostaw będącego obecnie w fazie badań klinicznych leku u niehospitalizowanych pacjentów z potwierdzonym laboratoryjnie COVID-19 i co najmniej jednym czynnikiem ryzyka związanym ze złymi wynikami leczenia.

Wydzielenie spółki Organon z MSD

Wcześniej spółka ogłosiła zakończenie procesu wydzielenia spółki Organon & Co.

- 3 czerwca 2021 roku wyznacza w kalendarzu ważny kamień milowy zarówno dla MSD, jak i Organon. Ta druga spółka jest od teraz niezależnym podmiotem notowanym na giełdzie, oferującym szeroki asortyment leków i produktów o istotnym znaczeniu – podkreślił prezes Merck, Rob Davis.

Celem procesu wydzielenia spółki Organon z MSD było utworzenie dwóch spółek zorientowanych na pacjenta, o większej koncentracji strategicznej i operacyjnej, wzmocnionej elastyczności, uproszczonych modelach operacyjnych, zoptymalizowanych strukturach kapitału oraz udoskonalonych profilach finansowych.

MSD ma bardziej skoncentrować się na swoich kluczowych filarach wzrostu

Operacja ma pozwolić spółce MSD bardziej skoncentrować się na swoich kluczowych filarach wzrostu, osiągać wyższe przychody i wyższy przyrost zysku na akcję (EPS), a także umożliwić stopniowe zwiększenie wydajności operacyjnej o około 1,5 mld dolarów — proporcjonalnie w okresie trzech lat (przy czym około 500 mln dolarów w samym 2021 roku).

W związku z wydzieleniem, spółka MSD otrzymała od Organon wypłatę w wysokości około 9 mld dolarów.

W ramach wypłaty spółka Organon nie wyemitowała ułamkowych akcji zwykłych. Zamiast nich posiadacze akcji zwykłych MSD otrzymali gotówkę. Akcje Organon są już notowane.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH