Rzecznik MZ: rodzice wcześniaków będą zgłaszani do szczepień jako personel niemedyczny

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   07-01-2021, 13:02

Rzecznik MZ: rodzice wcześniaków będą zgłaszani do szczepień jako personel niemedyczny MZ: rodzice wcześniaków będą zgłaszani do szczepień przeciw COVID-19 jako personel niemedyczny (fot. Pixabay)

Rodzice wcześniaków będą zgłaszani do szczepień przeciw COVID-19 jako personel niemedyczny - zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Wyjaśnił, że skierowanie na szczepienie wystawi personel oddziału neonatologicznego, który opiekuje się dzieckiem.

Andrusiewicz pytany podczas konferencji prasowej o szczepienia dla rodziców wcześniaków podkreślił, że "ta procedura została sprecyzowana przez przewodniczącą Rady Rodziny Dorotę Bojemską, ale z uwagi na fakt, że szpitale zwracają się do nas o doprecyzowanie, to takie doprecyzowanie pójdzie do szpitali węzłowych".

- Jeżeli mamy rodziców wcześniaków, którzy muszą zaopiekować się swoimi małymi dziećmi na oddziałach neonatologicznych, to logiczne, że skierowanie na takie szczepienie wystawi personel oddziału tego szpitala, który opiekuje się dzieckiem i taka osoba będzie mogła być zaszczepiona w tym szpitalu, jeśli prowadzi taką akcję szczepień. Jeśli nie, to powinna zostać skierowana do najbliższego szpitala, który obsługuje personel tego szpitala - dodał.

Andrusiewicz zaznaczył, że rodzice wcześniaków będą zgłaszani do szczepień przeciw COVID-19 jako personel niemedyczny.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień przeciw COVID-19 na etapie zero, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swe dzieci w szpitalach. Apelowała o to w ostatnim czasie Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

Iwona Pałczyńska, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH