Rzecznik MZ: w Polsce będziemy mieli łącznie 3 mln szczepionek na grypę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   08-10-2020, 08:42

Rzecznik MZ: w Polsce będziemy mieli łącznie 3 mln szczepionek na grypę MZ: w tej chwili sumarycznie będziemy mieli w Polsce w granicach 3 mln szczepionek (fot. Pixabay)

Łącznie będziemy mieli w Polsce 3 mln szczepionek na grypę – powiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że jeśli dalej będzie zapotrzebowanie, zostaną podjęte kolejne kroki, by dodatkowo skupować szczepionki.

Oświadczył, że został przygotowany scenariusz na wypadek, gdyby przed 1 listopada nastąpił drastyczny wzrost zakażeń. W ocenie rzecznika prasowego MZ "na pewno w najbliższym czasie liczba zakażeń nie spadnie".

- Liczmy, że wprowadzenie kategorycznych obostrzeń w strefach żółtej i czerwonej oraz zerojedynkowa sytuacja dla policji, która będzie mogła wystawiać mandaty, może wpłynąć na najbliższe dni - powiedział Andrusiewicz.

Zapowiedział, że w czwartek będzie dwa razy więcej powiatów z obostrzeniami. - Wszystko wskazuje na to, że od północy z piątku na sobotę wszyscy warszawiacy będą chodzić w maseczkach - powiedział Andrusiewicz.

Magdalena Gronek, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH