Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda jest za bezpłatną służbą zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   22-06-2017, 13:45

Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda jest za bezpłatną służbą zdrowia rezydent "stoi na gruncie" zapisu konstytucyjnego, że państwowa służba zdrowia jest bezpłatna

Nie sądzę, żeby jakakolwiek odpłatność za publiczną służbę zdrowia uzyskała poparcie prezydenta. Tutaj jest kwestia zero jedynkowa - zapewnił w telewizji WP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

- Prezydent Andrzej Duda "stoi na gruncie" zapisu konstytucyjnego, że państwowa służba zdrowia jest bezpłatna i równo dostępna dla wszystkich - stwierdził w czwartek 22 czerwca Krzysztof Łapiński.

Przygotowany przez resort zdrowia projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej przewiduje, że w publicznych szpitalach pacjenci będą mogli - oprócz świadczeń finansowanych przez NFZ - korzystać także ze świadczeń odpłatnych, tzw. komercyjnych. We wtorek resort zdrowia poinformował, że konsultacje społeczne projektu zostały wstrzymane - projekt wróci do MZ, ma być ponownie analizowany. Decyzja zapadła po spotkaniu premier Beaty Szydło i szefa MZ Konstantego Radziwiłła.

Rzeczniczka MZ Milena Kruszewska zapewniła w środę w rozmowie z PAP, że "między panem ministrem a panią premier nie ma sporu".

- Konsultacje projektu, do czasu zakończenia ponownej analizy w Ministerstwie Zdrowia, zostają wstrzymane. To, czy projekt wróci i w jakiej formie, będzie zależało od przeprowadzonych analiz. Za wcześnie jest, by na tym etapie mówić o efektach tych prac. Być może na przykład należy rozważyć doprecyzowanie zapisów tak, by nikt nie miał absolutnie żadnych wątpliwości, że nie ma możliwości ich nadinterpretacji - powiedziała PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH