Rzecznik rządu: Jarosław Gowin był od początku negatywnie nastawiony

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   19-05-2017, 13:29

Rzecznik rządu: Jarosław Gowin był od początku negatywnie nastawiony Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecznik rządu Rafał Bochenek po raz kolejny odniósł się do wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina nt. ustawy o aptekach. Powiedział w piątek (19 maja), że wypowiedź ta była zbyt ostra i mocno przesadzona.

Prezydent podpisał we wtorek, 16 maja, nowelizację prawa farmaceutycznego, która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w środę 17 maja br. w TVN 24, że jest rozczarowany podpisaniem przez prezydenta ustawy o aptekach. - Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie świętą - własność prywatną - powiedział.

Dzisiaj, 19 maja, w Telewizji WP rzecznik rządu pytany o tę wypowiedź, ocenił że była ona "zbyt ostra i mocno przesadzona".

Bochenek tłumaczył, że nowelizacja prawa farmaceutycznego była projektem poselskim, który "nie był uzgadniany na forum rządowym". - Być może, gdyby to był projekt rządowy, byłby w innym trybie omawiany, te szczegóły byłyby uzgadniane - stwierdził.

Jak zaznaczył Bochenek, Jarosław Gowin był "od samego początku negatywnie nastawiony do tego projektu i nie głosował za nim".

Na stwierdzenie, że wicepremier Gowin najczęściej dystansuje się od różnych pomysłów obozu rządzącego, Bochenek odpowiedział: - Nie wszystkie projekty, nie wszystkie zmiany, które realizujemy, były w pierwotnym programie czy umowie koalicyjnej, która była zawarta pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami.

Przypomniał, że Gowin nie jest członkiem PiS, a ugrupowania koalicyjnego. - My jesteśmy większością parlamentarną, PiS sprawuje władzę w Polsce niesamodzielnie, ponieważ jest w koalicji z Solidarną Polską, z Polską Razem - mówił Bochenek.

- Jeśli chodzi zaś o zasady, które obowiązują w rządzie, one dotyczą wszystkich równomiernie i w takim samym stopniu - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH