Rzecznik rządu: Jarosław Gowin był od początku negatywnie nastawiony

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   19-05-2017, 13:29

Rzecznik rządu: Jarosław Gowin był od początku negatywnie nastawiony Rzecznik rządu przypomniał, że Jarosław Gowin nie głosował za projektem "apteka dla aptekarza"

Rzecznik rządu Rafał Bochenek po raz kolejny odniósł się do wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina nt. ustawy o aptekach. Powiedział w piątek (19 maja), że wypowiedź ta była zbyt ostra i mocno przesadzona.

Prezydent podpisał we wtorek, 16 maja, nowelizację prawa farmaceutycznego, która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w środę 17 maja br. w TVN 24, że jest rozczarowany podpisaniem przez prezydenta ustawy o aptekach. - Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie świętą - własność prywatną - powiedział.

Dzisiaj, 19 maja, w Telewizji WP rzecznik rządu pytany o tę wypowiedź, ocenił że była ona "zbyt ostra i mocno przesadzona".

Bochenek tłumaczył, że nowelizacja prawa farmaceutycznego była projektem poselskim, który "nie był uzgadniany na forum rządowym". - Być może, gdyby to był projekt rządowy, byłby w innym trybie omawiany, te szczegóły byłyby uzgadniane - stwierdził.

Jak zaznaczył Bochenek, Jarosław Gowin był "od samego początku negatywnie nastawiony do tego projektu i nie głosował za nim".

Na stwierdzenie, że wicepremier Gowin najczęściej dystansuje się od różnych pomysłów obozu rządzącego, Bochenek odpowiedział: - Nie wszystkie projekty, nie wszystkie zmiany, które realizujemy, były w pierwotnym programie czy umowie koalicyjnej, która była zawarta pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami.

Przypomniał, że Gowin nie jest członkiem PiS, a ugrupowania koalicyjnego. - My jesteśmy większością parlamentarną, PiS sprawuje władzę w Polsce niesamodzielnie, ponieważ jest w koalicji z Solidarną Polską, z Polską Razem - mówił Bochenek.

- Jeśli chodzi zaś o zasady, które obowiązują w rządzie, one dotyczą wszystkich równomiernie i w takim samym stopniu - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH