Samorząd aptekarski u prezydenta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   12-05-2017, 22:28

Samorząd aptekarski u prezydenta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

12 maja br. w Kancelarii Prezydenta odbyło się spotkanie dotyczące nowelizacji ustawy  Prawo farmaceutyczne, które poprowadziła Anna Surówka-Pasek, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Stanowisko samorządu aptekarskiego popierające rozwiązania przewidziane w ustawie przedstawili: Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz Krzysztof Baka, radca prawny Naczelnej Izby Aptekarskiej.

W spotkaniu uczestniczył także Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej, który skomentował wydarzenie, bezpośrednio po zakończeniu dyskusji:

- Dzisiejsze spotkanie w Kancelarii Prezydenta umożliwiło nam przedstawienie szeregu racjonalnych argumentów popierających rozwiązania, które ta ustawa wprowadza. To rozwiązania dobre i potrzebne, na których skorzystają przede wszystkim polscy pacjenci. Choć nie mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu od samego początku, to jednak w dalszej jego części mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby przedstawić nasze oficjalne stanowisko. Teraz ze spokojem czekamy na decyzję Pana Prezydenta, która powinna zapaść już w przyszłym tygodniu – powiedział  Tomasz Leleno.

- Niestety, dla niektórych organizacji reprezentujących przedsiębiorców wcześniejszy protest zaledwie kilkudziesięciu techników farmaceutycznych, był tak naprawdę pretekstem do powielania nieprawdziwych przekazów, dotyczących ustawy, której rozwiązania mają na celu  uporządkowanie sektora aptecznego – dodał rzecznik NIA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH