Samorządy zawodowe, w tym farmaceuci, porozmawiają o "Polskim Ładzie"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIL   25-06-2021, 09:12

Samorządy zawodowe, w tym farmaceuci, porozmawiają o "Polskim Ładzie" Tomasz Leleno z NIA sygnatariuszem deklaracja powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego (fot. NIA)

Przedstawiciele samorządów zawodów zaufania publicznego chcą wspólnie występować w relacjach z władzą publiczną. Swoje sprawy w ramach tego forum przedstawią też farmaceuci.

23 czerwca br. została podpisana deklaracja powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.

Jej sygnatariuszami są: adw. Przemysław Rosati z Naczelnej Rady Adwokackiej, dr n. med. Krzysztof Madej z Naczelnej Izby Lekarskiej, r.pr. Włodzimierz Chróścik z Krajowej Rady Radców Prawnych, prof. dr hab. Adam Mariański z Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Zofia Małas z Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Tomasz Leleno z Naczelnej Izby Aptekarskiej, lek. wet. Marek Mastalerek z Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Alina Niewiadomska z Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński z Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Sławomir Szynalik z Krajowej Rady Komorniczej, Dorota Rzążewska z Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, Jolanta Przygońska ze Stowarzyszenia Polskiej Izby Urbanistów, arch. dr Piotr Żabicki z Izby Architektów RP oraz Barbara Misterska-Dragan z Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Celem powołania Porozumienia jest stworzenie przestrzeni wymiany poglądów i doświadczeń, a także zapewnienie współdziałania samorządów zawodowych w relacjach z władzą publiczną i opinią społeczną w sprawach istotnych dla społeczeństwa i samorządów.

Pierwszą aktywnością nowo powołanego Porozumienia będzie Debata na temat zapowiadanego przez rząd programu „Polski Ład” i rozwiązań prawno-podatkowych, które dotyczyć mają osób wykonujących zawody zaufania publicznego.

Debata odbędzie się 30 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej, przy ul. Sobieskiego 110 w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH