Sanofi-Aventis kupuje Nepentes

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   21-05-2010, 11:22

Sanofi-Aventis kupuje Nepentes Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sanofi-Aventis Sp. z o.o. ogłosiła publiczne wezwanie do sprzedaży 100 procent wyemitowanych akcji Nepentes S.A., notowanego na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przed ogłoszeniem publicznego wezwania, Sanofi-Aventis, Nepentes oraz jej większościowi akcjonariusze, posiadający łącznie blisko 63 proc. akcji Nepentes, zawarli umowę inwestycyjną, na podstawie której akcjonariusze nieodwołalnie zobowiązali się do sprzedaży wszystkich swoich akcji Nepentes S.A. na rzecz Sanofi-Aventis – informuje francuski koncern.

Nepentes S.A.to  polski producent dermokosmetyków i produktów leczniczych, funkcjonujący w obszarze Consumer Health Care (CHC).

W 2009 roku, sprzedaż spółki osiągnęła 134,9 mln zł, z czego 85 proc. pochodziło ze sprzedaży na rynku polskim. Firma posiada filie w Bułgarii i Rumunii.

Przez przejęcie polskiej spółki, Sanofi-Aventis liczy na wzmocnienie swojej pozycji w segmencie CHC.

Dwóch założycieli Nepentes S.A., Łukasz Butruk i Marek Orłowski, zgodziło się doradzać zarządowi Sanofi-Aventis przez okres trzech lat.

Rynek CHC w Polsce wyniósł w 2009 roku około 1,6 mld euro, wzrastając, według danych IMS Health, o 16 proc. i zajmując 5 miejsce w Europie, po Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH