Sanofi-Aventis przejmuje firmę z sektora BT wraz z onkologicznym portfolio

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   30-04-2009, 21:15

Sanofi-Aventis przejmuje firmę z sektora BT wraz z onkologicznym portfolio Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Sanofi-Aventis przejmuje amerykańską spółkę biofarmaceutyczną BiPar Sciences, Inc., zajmującą się rozwojem nowoczesnych, selektywnych dla nowotworu sposobów leczenia różnych typów raków.

BiPar pracuje nad metodą celowaną, uniemożliwjającą nowotworom naprawianie swojego DNA, z wykorzystaniem inhibitorów PARP, które ostatecznie prowadzą do śmierci komórek nowotworowych.

Głównym kandydatem do produkcji i komercjalizacji jest BSI-201, pierwszy z klasy potencjalnych inhibitorów PARP, testowany w badaniach klinicznych II fazy w przerzutowym, potrójne negatywnym raku piersi (TNBC), raku jajników oraz innych nowotworach złośliwych.

Zgodnie z porozumieniem cena przejęcia będzie zależna od uzyskania płatności związanych z poszczególnymi etapami procesu rozwoju BSI-201, tzw. milestone payments, które mogą osiągnąć maksymalną wartość 500 mln dolarów. Finalizacja transakcji spodziewana jest w drugim kwartale 2009 roku, po uzyskaniu zgodny FTC (Federalnej Komisji Handlu).

TNBC jest bardzo agresywnym nowotworem, o wysokich wskaźnikach przerzutów i gorszej przeżywalności w porównaniu z innymi odmianami raka piersi. Chorobowość odmiany TNBC jest większa u kobiet młodszych i czarnoskórych.

Rak piersi jest obecnie nowotworem o największej chorobowości na świecie i stanowi najczęstszą przyczynę spowodowanych nowotworami śmierci u kobiet. Szacuje się, że w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych rozpoznano 182 tys. przypadków inwazyjnego raka piersi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH