Sanofi-Aventis stawia na biznes w Azji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   30-04-2009, 21:11

 Sanofi-Aventis stawia na biznes w Azji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sanofi-Aventis przenosi swój obecny zakład produkcyjny z centrum Hangzhou i rozpoczyna budowę kolejnej bazy w Nowej Strefie Ekonomicznej w dzielnicy Binjiang. Nowy zakład to inwestycja o wartości 31 mln euro.

Zakończenie budowy planuje się na 2012 r. Zdolność produkcyjna nowego zakładu osiągnie 160 mln opakowań, a jego powierzchnia wyniesie 44 775 m kw., co pozwoli na dalszą rozbudowę i przekształcenie go w ośrodek eksportu do innych krajów azjatyckich.

Obecny zakład Sanofi-Aventis zajmuje się wytwarzaniem i pakowaniem produktów firmy przeciw chorobom układu krążenia i nowotworom. Dzięki otwarciu nowego zakładu, firma będzie gotowa sprostać wzrostowi popytu na chińskim rynku, w zakresie leków na nadciśnienie, ostry zespół wieńcowy, udar i choroby nowotworowe.

Utworzona w 1990 r. Nowa Strefa Ekonomiczna Hangzhou-Binjiang została uznana przez chińską Radę Państwa za narodowy ośrodek rozwoju zaawansowanych technologii. Strefa zajmuje łączną powierzchnię 85,64 km kw., a na jej obszarze mieści się ponad 60 proc. firm z branży zaawansowanych technologii w mieście Hangzhou i 25 proc. firm z tej branży w całej prowincji Zhejiang.

Sanofi-Aventis zatrudnia obecnie w Chinach 3300 osób w 188 miastach. Dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi, które znajdują się w Pekinie, Hangzhou i Shenzhen. W październiku 2008 r. rozszerzyła dział badawczo-rozwojowy w Chinach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH