Selvita: celem jest wzrost nakładów na samodzielne projekty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   02-08-2017, 11:29

Selvita: celem jest wzrost nakładów na samodzielne projekty Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Strategia rozwoju Selvity na lata 2017- 2021 zakłada samodzielne finansowanie wczesnych faz badań nad lekami i komercjalizację projektów innowacyjnych na późniejszych etapach rozwoju. Firma zamierza przeznaczyć na ten cel około 360 mln zł.

Strategia rozwoju Selvity do 2021 r. zakłada samodzielne finansowanie wczesnych faz badań nad lekami i komercjalizację projektów na późniejszych etapach rozwoju.

Spółka przewiduje, że łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą ok. 360 mln zł, z czego ok. 260 mln zł wyniosą bezpośrednie nakłady na rozwój projektów oraz 73 mln zł na budowę i wyposażenie Centrum Rozwoju Leków Innowacyjnych.

Spółka poinformowała także, że planuje wyemitować maksymalnie 2,2 mln nowych akcji. Oferta publiczna zaplanowana jest na IV kwartał 2017 roku.

Zarząd dodał, że celem jest rozwój cząsteczki SEL120, w tym finansowanie badań przedklinicznych, I fazy badań klinicznych (tj. określenia optymalnej dawki terapeutycznej u ludzi) oraz II fazy badań klinicznych (tj. wstępnego szacowania skuteczności terapeutycznej leku); rozwój cząsteczek z obszaru terapii celowanych, metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu, immunoonkologii oraz platformy do rozwoju R&D w obszarze leków biologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH