Selvita finalizuje proces akwizycji spółki Fidelta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   05-01-2021, 14:32

Selvita finalizuje proces akwizycji spółki Fidelta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Selvita ogłosiła formalne zakończenie procesu nabycia od spółki Galapagos chorwackiej spółki Fidelta - poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Zamknięcie transakcji nastąpiło zgodnie z planem, niedługo po jej ogłoszeniu, które miało miejsce 23 listopada 2020 r. Na mocy umowy zawartej z Galapagos, Selvita przejęła 100% udziałów w spółce Fidelta za kwotę 31,2 mln euro (ok. 140 mln zł). Wartość transakcji zostanie odpowiednio skorygowana w oparciu o określone w umowie, zwyczajowo stosowane w tego typu transakcjach korekty dotyczące środków pieniężnych netto i kapitału obrotowego.

Transakcja wpłynie na zwiększenie skali działalności Grupy Selvita oraz istotne zwiększenie jej przychodów. W ramach procesu integracji Fidelta zostanie włączona do Grupy Selvita, jednak będzie kontynuować swą działalność pod dotychczasową marką. W ramach transakcji Fidelta zawarła wieloletnią umowę świadczenia usług badawczych w zakresie odkrywania leków na rzecz Galapagos.

Fidelta jest spółką CRO z kompetencjami naukowymi w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych i zakaźnych. Zakres usług jest komplementarny z ofertą Selvity i umożliwi zbudowanie przewagi konkurencyjnej w takich obszarach biznesowych jak DMPK, farmakologia i toksykologia in vivo, a także pozwoli zwiększyć skalę działalności w obszarze chemii medycznej i farmakologii in vitro.

Fidelta obecnie zatrudnia 181 pracowników, w tym 150 naukowców. Spółka świadczy usługi w obszarze zintegrowanego odkrywania leków na zlecenie firm biotechnologicznych i farmaceutycznych, a także posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów badawczych. Laboratoria Fidelty, o powierzchni blisko 6 000 m2, zlokalizowane są w ośrodkach badawczo-rozwojowych w Zagrzebiu, w Chorwacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH