Selvita finalizuje proces akwizycji spółki Fidelta

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   05-01-2021, 14:32

Selvita finalizuje proces akwizycji spółki Fidelta Transakcja wpłynie na zwiększenie skali działalności Grupy Selvita oraz istotne zwiększenie jej przychodów (fot. Pixabay)

Selvita ogłosiła formalne zakończenie procesu nabycia od spółki Galapagos chorwackiej spółki Fidelta - poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Zamknięcie transakcji nastąpiło zgodnie z planem, niedługo po jej ogłoszeniu, które miało miejsce 23 listopada 2020 r. Na mocy umowy zawartej z Galapagos, Selvita przejęła 100% udziałów w spółce Fidelta za kwotę 31,2 mln euro (ok. 140 mln zł). Wartość transakcji zostanie odpowiednio skorygowana w oparciu o określone w umowie, zwyczajowo stosowane w tego typu transakcjach korekty dotyczące środków pieniężnych netto i kapitału obrotowego.

Transakcja wpłynie na zwiększenie skali działalności Grupy Selvita oraz istotne zwiększenie jej przychodów. W ramach procesu integracji Fidelta zostanie włączona do Grupy Selvita, jednak będzie kontynuować swą działalność pod dotychczasową marką. W ramach transakcji Fidelta zawarła wieloletnią umowę świadczenia usług badawczych w zakresie odkrywania leków na rzecz Galapagos.

Fidelta jest spółką CRO z kompetencjami naukowymi w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych i zakaźnych. Zakres usług jest komplementarny z ofertą Selvity i umożliwi zbudowanie przewagi konkurencyjnej w takich obszarach biznesowych jak DMPK, farmakologia i toksykologia in vivo, a także pozwoli zwiększyć skalę działalności w obszarze chemii medycznej i farmakologii in vitro.

Fidelta obecnie zatrudnia 181 pracowników, w tym 150 naukowców. Spółka świadczy usługi w obszarze zintegrowanego odkrywania leków na zlecenie firm biotechnologicznych i farmaceutycznych, a także posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów badawczych. Laboratoria Fidelty, o powierzchni blisko 6 000 m2, zlokalizowane są w ośrodkach badawczo-rozwojowych w Zagrzebiu, w Chorwacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH