Selvita inwestuje w kompleks laboratoryjno-biurowy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita   12-07-2021, 18:03

Selvita inwestuje w kompleks laboratoryjno-biurowy Selvita rozpoczyna inwestycję - budowę kompleksu laboratoryjnego i biurowego (fot. Selvita)

Selvita rozpoczyna budowę centrum badawczego w Krakowie. Spółka podpisała umowę z firmą PORR, która będzie pełnić funkcję generalnego wykonawcy inwestycji. Wartość umowy to 87 mln zł netto.

Budowa własnego kompleksu laboratoryjno-biurowego ma ogromne znaczenie dla realizacji strategii Grupy Kapitałowej Selvita na lata 2020-2023, która zakłada kontynuację dynamicznego rozwoju Grupy poprzez rozwój organiczny i akwizycje.

Dodatkowa powierzchnia laboratoryjna pozwoli zwiększyć skalę działalności oraz wdrożyć nowe, innowacyjne usługi do oferty spółki.

Na realizację inwestycji Selvita zabezpieczyła finansowanie w postaci grantu w wysokości 41,2 mln zł oraz kredytu bankowego w kwocie 65 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na przełomie 2022/23 roku.

Centrum badawcze powstanie na nabytej przez Selvitę działce zlokalizowanej przy ul. Podole w Krakowie, w odległości niespełna 700 m od obecnej siedziby spółki.

Miejsce pracy dla 250 osób

Sercem nowego obiektu Selvity będzie kompleks laboratoriów z zakresu, m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej, ADME/DMPK, farmakologii in vivo oraz analityki.

W przyszłości obiekt będzie w stanie zapewnić miejsce pracy dla ponad 250 osób.

- Naszym celem jest ciągły rozwój i stałe umacnianie pozycji na globalnym rynku firm CRO. Aby ten cel realizować musimy rozbudowywać powierzchnię badawczą. Z tego powodu zdecydowaliśmy o inwestycji we własny obiekt badawczo-rozwojowy. Dzięki temu, obok wynajmowanej powierzchni, będziemy mogli realizować badania również we własnych laboratoriach. Taki mieszany model prowadzenia działalności jest standardem wśród liczących się firm CRO, gdyż zwiększa stabilność dostawcy usług, a to jest istotne dla naszych największych klientów – komentuje Dariusz Kurdas, członek zarządu Selvity.

Większa powierzchnia laboratoryjno-biurowa

Obecnie Selvita prowadzi działalność w kilku lokalizacjach. W Polsce, 6 000 mkw. powierzchni badawczej spółki znajduje się w Krakowie i Poznaniu, a przejęcie chorwackiej Fidelty przyczyniło się do zwiększenia przestrzeni badawczej Grupy o dodatkowe 6 000 mkw.

Realizacja inwestycji zapewni Selvicie dodatkowe 10.000 mkw. powierzchni, w tym około 4.000 mkw przestrzeni laboratoryjno-biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH