Selvita otrzyma 380 mln zł za potencjalny lek na białaczkę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   29-03-2017, 13:24

Selvita otrzyma 380 mln zł za potencjalny lek na białaczkę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowska firma Selvita może zainkasować za projekt SEL24, który dotyczy potencjalnie nowego leku przeciwnowotworowego, około 380 miliona złotych – informuje portal money.pl.

Jak wczoraj (28 marca) informowaliśmy, Selvita ogłosiła zawarcie globalnej umowy licencyjnej z Berlin-Chemie Menarini, dotyczącej projektu SEL24, będącego dualnym inhibitorem kinaz PIM oraz FLT3, który znajduje się w badaniach I/II fazy klinicznej w opornej postaci ostrej białaczki szpikowej.

Portal donosi, że umowa z włoskim koncernem farmaceutycznym opiewa łącznie na kwotę 89 mln 149 tys. 308 euro, co daje prawie 380 mln zł.

Na to składa się m.in. opłata licencyjna i refundacja kosztów badań klinicznych poniesionych dotychczas przez Selvitę oraz przyszłych kosztów badań klinicznych, prac badawczo-rozwojowych i kosztów ochrony patentowej, które spółka poniesie w związku z dalszym rozwojem związku SEL24.

Wizja dużych pieniędzy podziałała na wyobraźnię inwestorów giełdowych. Akcje Selvity, które od kilku lat są notowane na warszawskiej giełdzie, wzrosły o 9 punktów procentowych.

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH