Selvita otrzyma od MR wsparcie na budowę centrum badawczego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   15-09-2017, 13:37

Selvita otrzyma od MR wsparcie na budowę centrum badawczego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Selvita zawarła z Ministerstwem Rozwoju umowę dotacji na budowę i wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków.  Wartość pierwszego z trzech etapów inwestycji ma wynieść 74,9 mln zł - podaje portal money.pl.

Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków (CBRIL)  będzie stanowiło kompleksowy zestaw laboratoriów odzwierciedlający przebieg procesu badań przedklinicznych nad innowacyjnymi lekami. Jego budowa pozwoli zwiększyć skalę projektów innowacyjnych Selvity, co jest niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych prac w ramach platform badawczych. 

Na łączny koszt I etapu inwestycji (74,9 mln zł) składają się koszty zakupu działki (7,5 mln zł), budowy (38,9 mln zł) oraz wyposażenia budynku (28,5 mln zł). Dofinansowanie od ministerstwa (33,7 mln zł) stanowi 45 proc. wszystkich kosztów

Wsparcie Ministerstwa Rozwoju wpisuje się w założenia przyjętego w lutym 2016 r. Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w którym projekty związane z biotechnologią, farmacją i chemią stanowią istotną część Krajowych Inteligentnych Specjalizacji" - pisze spółka w komunikacie.

Selvita prognozuje, że budowa I etapu ruszy w przyszłym roku i zakończy się w 2019. W pierwszej fazie w budynku powstaną miejsca pracy dla ok. 300 osób.

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH