Selvita szuka pieniędzy na inwestycje na giełdzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   25-03-2011, 12:05

Selvita szuka pieniędzy na inwestycje na giełdzie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biotechnologiczna spółka Selvita planuje w czerwcu wejść na NewConnect i pozyskać z emisji akcji 15-20 mln zł.

Biotechnologiczna spółka Selvita planuje przeprowadzić prywatną, a nie publiczną emisję akcji jak zakładała wcześniej. Wartość prywatnej emisji może wynieść 15-20 mln zł. W czerwcu spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect – poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski.

Selvita między innymi opracowuje własne innowacyjne produkty – cząsteczki chemiczne – które sprzedaje firmom farmaceutycznym, a te w formie leków wprowadzają je potem do szpitali i aptek. Pieniądze z emisji spółka chce przeznaczyć właśnie na prace nad nowymi cząsteczkami, a także na rozbudowę laboratoriów w trzecim kwartale 2011 r.

W lipcu 2010 roku Selvita sprzedała swój pierwszy projekt firmie farmaceutycznej Orion Pharma z Finlandii, a obecnie pracuje nad trzema kolejnymi cząsteczkami. Obecnie spółka prowadzi trzy inne projekty: są to dwie cząsteczki onkologiczne SEL24 i SEL120 oraz jedna cząsteczka onkologiczno-immunologiczna SEL113. Mają one pomówc w leczeniu na takich chorób jak cukrzyca typu II, łuszczyca, czy zwyrodnieniowe zapalenie stawów.

Paweł Przewięźlikowski powiedział też, że po rozmowach z potencjalnymi inwestorami przeprowadzonymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy firma zmodyfikowała swoją strategię i zdecydowała się na skrócenie cyklu opracowywania jednej cząsteczki do 3-4 lat, rezygnując z finansowania własnych badań klinicznych, co ograniczy konieczne nakłady inwestycyjne. Zmniejszy to potencjalne przyszłe zyski Selvity, ale za to pojawią się one wcześniej. Prezes zapowiedział, że Selvita powinna osiągnąć dodatni wynik finansowy w 2012 roku.

Prezes powiedział, że przychody w 2011 roku powinny wynieść ok. 14-15 mln zł, a w 2012 roku ok. 19 mln zł. Dodał, że zysk netto w 2012 roku jeszcze nie będzie znaczący, ale w 2013 roku powinien już wynieść osiągnąć poziom kilku mln zł. W 2010 roku przychody grupy wyniosły ok. 11 mln zł, a strata netto ok. 2 mln zł.

W grudniu 2010 roku Selvita zawiesiła ofertę publiczną 2,7 mln akcji serii E ze względu na niekorzystną sytuację rynkową. Z tamtej emisji spółka planowała pozyskać do 40 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH