Selvita: to nie jest kraj dla innowacyjnych rozwiązań

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WNP.Portal Gospodarczy/rynekaptek.pl   08-06-2017, 13:41

Selvita: to nie jest kraj dla innowacyjnych rozwiązań Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Branża chemiczna istnieje wtedy, kiedy stale się rozwija, oferując nowe rozwiązania, a innowacje są jej głównym motorem napędowym. Niestety, jak wyjaśnia dr Monika Wiśniewska-Usielska ze spółki Selvita, w Polsce innowacje napotykają na problemy.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się też świadczeniem laboratoryjnych usług badawczo-rozwojowych na zlecenie firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych z całego świata.

Wiśniewska - Usielska zaznacza, że nawet jeśli firma ma dobre pomysły, to często napotyka na liczne przeszkody. W Polsce brakuje np. wyspecjalizowanej kadry. Selvita była zmuszona poszukiwać specjalistów poza granicami kraju. Co więcej często znajdowała tam Polaków, którzy wyjechali z kraju "za pracą".

Innym problemem jest brak wiedzy o patentach. Polscy rzecznicy patentowi nie zawsze mają doświadczenie w tworzeniu odpowiednich dokumentów. Efekt był takich, że Selvita była zmuszona wykorzystać w kwestii kluczowego patentu specjalistów z Niemiec.

Polskich firm nie stać także nad odtwórczość, dlatego powinny tworzyć całkiem nowe projekty.

Więcej: chemia.wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH