Selvita zatrudni absolwentów biotechnologii, chemii i farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   09-05-2017, 14:25

Selvita zatrudni absolwentów biotechnologii, chemii i farmacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krakowska spółka Selvita rozpoczęła działalność w laboratoriach na terenie Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT) w Poznaniu. Otwarcie oddziału nastąpiło we wtorek (9 maja).

Powierzchnia badawcza w pierwszym etapie działalności wyniesie 500 mkw. Firma chce zatrudnić w pierwszych miesiącach ok. 50 osób, głównie chemików, a w późniejszym okresie również biologów. Do końca 2018 roku liczba ta ma wzrosnąć przynajmniej dwukrotnie. Do tego czasu powierzchnia laboratoriów w WCZT sięgnąć ma 1 tys. mkw.

Zespół będzie realizował badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych. Spółka poinformowała we wtorek, że docelowo oddział w Poznaniu ma zostać "drugim płucem Selvity", aktywnie uczestnicząc w prowadzonych projektach innowacyjnych.

- Zaczynamy od laboratoriów chemicznych, czyli będzie to synteza związków organicznych, przede wszystkim substancji farmaceutycznych w małej i średniej skali. Częściowo będą to projekty dla firm farmaceutycznych, które odtwarzają już opracowane leki, a w coraz większym stopniu będą to również projekty innowacyjne, czyli wymyślanie oryginalnych cząsteczek leków na choroby onkologiczne, ośrodkowego układu nerwowego, antybiotyki" - powiedział we wtorek prezes zarządu Selvity Paweł Przewięźlikowski.

Wyjaśnił, że stolica Wielkopolski została wybrana jako lokalizacja nowego oddziału ze względu na dostępny tu potencjał naukowy oraz infrastrukturę badawczą w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii.

- Głównym magnesem był dla nas wysoki poziom kształcenia na poznańskich uczelniach - przede wszystkim zależy nam na współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, z Politechniką Poznańską, ale też z uczelnią medyczną. Planujemy zatrudnianie absolwentów biotechnologii, chemii, farmacji, medycyny, bioinformatyki - to są te kierunki, które najbardziej wpisują się w strategię Selvity, polegającą na opracowywaniu innowacyjnych leków, świadczeniu usług dla firm farmaceutycznych i biotechnologicznych - powiedział.

Selvita planowała otwarcie poznańskiego oddziału od ponad roku. W połowie 2016 r. firma rozpoczęła rekrutację pracowników.

Selvita planuje w Krakowie budowę Centrum Rozwoju Leków - kompleksu laboratoriów, w którym w 2019 r. po pierwszym etapie realizacji powstanie przestrzeń laboratoryjna zdolna pomieścić 300, a docelowo - po kilku latach i rozbudowie - nawet 1 tys. naukowców.

Przychody firmy w roku 2016 przekroczyły 66 mln zł; w ostatnich kilku latach wzrastają średnio co roku o ok. 50 proc. Blisko 90 proc. przychodów Selvity pochodzi obecnie od klientów zagranicznych, przede wszystkim z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Spółka zatrudnia ponad 380 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH